Pilot Barolarla Sekizinci Koordinasyon Toplantısı Çevrimiçi Düzenlendi

“Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi” Ortak Projesi kapsamında pilot barolarla Sekizinci Koordinasyon Toplantısı çevrimiçi olarak 29 Nisan 2022 tarihinde düzenlendi.

.

Toplantıya pilot barolar, Türkiye Barolar Birliği, Avrupa Konseyi temsilcileri ve proje ekibi katıldı.

Sibel Suiçmez (TBB Başkan Yardımcısı) tarafından yapılan açılış konuşmalarından sonra proje ekibi projede elde edilen başarılar ve planlanan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Toplantıda TBB ve pilot barolarla işbirliği içerisinde proje kapsamında geliştirilen BT Aracı (İHMnet)’in kullanımının önemi ele alındı. Katılımcılar bu aracın geliştirilmesi için kullanıcı deneyimleri hakkında görüş alışverişinde bulundu ve önerilerini paylaştılar.

“Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi” Ortak Projesi Avrupa Konseyi tarafından yürütülmekte ve Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Konseyi tarafından birlikte finanse edilmektedir. Türkiye Barolar Birliği projenin nihai yararlanıcısıdır. İhale makamı Merkezi Finans ve İhale Birimidir.

Önceki Haber 7. Yürütme Kurulu Toplantısı ve 11. Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi
Sonraki Haber İhale Çağrısı - Süre Uzatımı: Proje kapsamında proje tanıtımı ve İnsan Hakları Merkezleri’nin tanıtımı videolarının üretilmesi